Dlaczego WordPress? Czy warto używać tej platformy?

Dlaczego WordPress? Czy warto używać tej platformy?

Podczas rozmowy z Klientami oraz przeglądając branżowe grupy na Facebooku, czasem natykam się na ogłoszenie, w którym dana osoba chce mieć stronę internetową, ale nie chce żeby to był WordPress. Do tej pory pamiętam sytuację, kiedy zadzwoniła do mnie pracownica jednej z dużej agencji marketingowych, która proponowała stworzenie nowej strony internetowej, a podczas rozmowy użyła następującego argumentu:

Używamy własnego CMS-a, bo WordPress to jest do blogów.

Gdy zapytałem ją dlaczego tak sądzi, to odparła że tak ją nauczyli na szkoleniu. Tak więc, czy WordPress faktycznie nadaje się tylko do blogów i jest złem koniecznym? Podczas swojej pracy, współpracowałem zarówno z małymi lokalnymi firmami, jak i z ogromnymi spółkami akcyjnymi – dlaczego to piszę? Ponieważ każda z nich używała WordPressa…

Zalety WordPressa

WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS). To oznacza, że jeżeli coś się popsuje lub chcemy dokonać jakichś zmian na stronie możemy zrobić to sami, albo bez problemu znajdziemy osobę, która zrobi to za nas. Z kolei w przypadku dedykowanych CMSów, nagminnie zdarzają się sytuację, że jedyną firmą, która może dokonać jakichkolwiek zmian jest firma która stworzyła stronę – a za każdą taką zmianę karze sobie słono płacić.

W dodatku WordPress, jest tak ogromnym oprogramowaniem, że wszelkie luki bezpieczeństwa czy błędy są dość często wykrywane i szybko naprawiane. Gdy używamy dedykowanego CMS, nie mamy pojęcia na ile jest on bezpieczny oraz czy jest w ogóle aktualizowany.

Mówiąc o zaletach, koniecznie trzeba wspomnieć o ogromnej liczbie darmowych i płatnych motywów oraz wtyczek, które pozwalają na utworzenie strony internetowej, nawet wtedy gdy nie posiadamy zbyt dużej wiedzy.

Wady WordPressa

Według mnie WordPress ma tylko jedną wadę – trzeba go przystosować pod siebie. Nie ma technicznie żadnego problemu żeby WordPress był małym blogiem, katalogiem firm, portalem ogłoszeniowym czy serwisem informacyjnym – jedyne trzeba go do tego odpowiednio przystosować.

Tak więc podsumowując ten wpis, czy warto używać WordPressa? Według mnie jak najbardziej tak, jest to bardzo dobry CMS, zarówno pod kątem niezawodności jak i cenowym.

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze swoją stroną lub sklepem internetowym zgłoś się do nas!

Chętnie pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy!