Dlaczego WordPress jest tak popularny?

Na sukces wordpressa, składa się bardzo wiele istotnych czynników. Są to:

Cena – wordpress jest darmowym oprogramowaniem. Aby, go pobrać z oficjalnej strony nie musisz nic kupować, nigdzie się nie trzeba rejestrować. Po prostu klikasz w link i pobierasz go na swój komputer. Więcej w temacie ceny stron internetowych znajdziesz tutaj: Ile powinna kosztować strona internetowa.

  • Duża ilość wtyczek – wtyczki są to specjalne rozszerzenia, które zwiększają możliwości wordpressa. WordPress posiada własną bazę wtyczek i jeżeli potrzebujemy dodatkowej funkcjonalności – na przykład formularza kontaktowego, galerii zdjęć, czy slidera to bez trudu znajdziemy tam odpowiednią wtyczkę. Oczywiście, będą one za darmo, chociaż niektóre z nich można bardziej rozbudować za odpowiednią opłatą. Jest to dość obszerny temat, dlatego omówię go w innej lekcji.
  • Łatwość w obsłudze – wordpress jest naprawdę łatwy i intuicyjny w obsłudze. Być może na początku, tak Ci się nie wydaje jednak szybko zauważysz że jest to bardzo intuicyjne narzędzie. Jest to także bardzo łatwe narzędzie do pozycjonowania stron internetowych.
  • Duża społeczność – z uwagi na ogromną popularność tego systemu, w internecie bez problemu znajdziemy odpowiedź na każde pytanie i rozwiązanie każdego problemu. Co więcej, z łatwością znajdziemy także osoby, które zmodyfikują naszego wordpressa w bardzo przystępnej cenie. Jest to naprawdę duże ułatwienie, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z innego CMS, zazwyczaj jesteśmy zależni tylko od jednej konkretnej firmy oraz ich cen i mocy przerobowych. W swojej karierze, spotykałem się już z naprawdę przykrymi sytuacjami, w których proste zmiany na stronie kosztowały kilka tysięcy złotych, a czas oczekiwania na ich zmiany wynosił kilka tygodni. Dlatego ja, zawsze polecam swoim Klientom WordPressa. Jest to tak duża i popularna platforma, że korzystają z niej nawet międzynarodowe firmy.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze swoją stroną lub sklepem internetowym zgłoś się do nas!

Chętnie pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy!