Jak dać dostęp do Google Search Console

Google Search Console, jest narzędziem które pozwala na analizę widoczności Twojej strony w Internecie. Kiedy wykonuje audyt SEO, zazwyczaj proszę o przyznanie dostępu do Google Search Console. Dzięki temu, podczas wykonywania audytu strony, mogę pracować zarówno na zewnętrznych narzędziach jak i bezpośrednio na Google Search Console, które posiada najbardziej rzeczywiste dane.

Większość osób, ma dodane Google Search Console do swojego prywatnego konta email, przez co obawia się udzielić takiego dostępu, ponieważ sądzi, że w ten sposób da osobie postronnej również dostęp do jej maili i innych usług. Ta obawa jest zupełnie zrozumiała, dlatego Google przygotowało odpowiednie rozwiązanie – możesz dać komuś dostęp tylko do Google Search Console, a także dokładnie ustalić uprawnienia takiej osoby. Dlatego w tym poradniku, pokaże Ci jak dać komuś dostęp do Google Search Console.

Na początku musisz zalogować się do do Google Search Console, klikając na poniższy link: https://search.google.com/search-console

Następnie, na samej górze po lewej stronie wybierasz stronę internetowej, do której chcesz dać dostęp:

 

Gdy wybrana jest już odpowiednia strona, wtedy przesuwasz lewe menu na sam dół i klikasz w ustawienia

Następnie, w prawej części ekranu pojawi się okno “ustawienia usługi”, w którym klikamy “użytkownicy i uprawienia”.

Po kliknięciu, otworzy Ci się nowa karta, w której zobaczysz wszystkich użytkowników mających dostęp do danej strony w Google Search Console. Jeżeli chcesz dodać kolejnego użytkownika musisz kliknąć w niebieski przycisk “dodaj użytkownika”, który znajduje się w prawym górnym rogu.

Następnie w okienku wpisujesz adres email osoby, której chcesz przyznać dostęp do Google Search Console. Jeżeli czytasz ten poradnik, ponieważ będę wykonywał dla Ciebie audyt SEO, wtedy jako adres email wpisz siteninja.pl@gmail.com, a uprawnienia wybierz “ograniczone”, a następnie naciśnij przycisk “dodaj”.

To już wszystko. Pamiętaj jeszcze, aby po zakończonym audycie strony internetowej wycofać wcześniej udzielony dostęp. Aby to zrobić, wejdź ponownie na kartę użytkowników, naciśnij trzy pionowe kropki i wybierz “odbierz dostęp”.

 

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze swoją stroną lub sklepem internetowym zgłoś się do nas!

Chętnie pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy!