Jak dodać swoją firmę do Google Maps

W tym darmowym poradniku, pokaże Ci jak dodać firmę do Google Maps w 2020 roku! Uwaga! Dodanie i posiadanie wizytówki w Google jest darmowe!

  1. Na początku musimy być zalogowani na nasze firmowe (lub prywatne jeżeli nie mamy innego) konto Google.
  2. Następnie wchodzimy pod adres: https://business.google.com/create

3. W pierwsze pole wpisz nazwę swojej firmy, a następnie kliknij w pole “Utwórz firmę o tej nazwie

4. W następnym kroku potwierdź nazwę swojej firmy i naciśnij “dalej”.

5. W następnym kroku wpisz swoją kategorię działalności. W późniejszym czasie możesz ją edytować lub dodać kolejne.

6. W następnym kroku, musisz określić czy chcesz aby Twój dokładny adres był widoczny w Google Mapach. Jest to bardzo ważne, dla osób które nie prowadzą swojej działalności w siedzibie firmy. Na przykład ja jestem freelancerem i nie przyjmuje Klientów  w siedzibie firmy, dlatego moja wizytówka Google nie posiada informacji o adresie.

7. Zakładam jednak, że Ty posiadasz siedzibę swojej firmy dlatego zaznacz opcję “tak” i naciśnij “dalej

8. W następnym kroku, zostaniesz poproszony o podanie adresu swojej firmy. Zrób to  naciśnij “dalej”

9. W następnym roku, zobaczysz mapę Google. Możesz na niej chwycić myszką czerwoną pinezkę i dokładnie zaznaczyć gdzie jest Twoja firma. Jest to przydatne, szczególnie wtedy gdy Twoja firma znajduje się w trudno dostępnym miejscu. Gdy wszystko będzie się już zgadzać naciśnij “dalej”.

10. W tym kroku musisz wybrać czy obsługujesz Klientów poza siedzibą swojej firmy. Jeżeli na przykład posiadasz mobilną wulkanizacje i dojeżdżasz do Klientów, to wybierasz “tak”. Jeżeli pracujesz tylko w siedzibie swojej firmy wtedy wybierasz “nie”.

11. W tym kroku Google prosi Cię o podanie numeru kontaktowego telefonu, a także adresu Twojej strony internetowej. Gdy to zrobisz naciśnij przycisk “dalej”

12. Gratulacje, właśnie dodałeś swoją wizytówkę do Google Maps. Naciśnij teraz “zakończ“! Teraz tylko pora na weryfikacje:

14. Google bardzo dba o wysoką jakość swoich danych, dlatego każda nowa wizytówka w Google Maps musi zostać zweryfikowana. Zazwyczaj, na podany wcześniej adres firmy, zostanie wysłany mały list z kodem weryfikacyjnym, ale dopiero po naciśnięciu przycisku “Wyślij pocztą“. Czasem pojawia się możliwość weryfikacji telefonicznej, ale zazwyczaj można zweryfikować wizytówkę Google tylko za pomocą poczty. Cały proces jest oczywiście darmowy i trwa średnio około tygodnia. Uwaga! Dopóki nie zweryfikujesz swojej wizytówki, nie będzie ona widoczna w wynikach Google.

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze swoją stroną lub sklepem internetowym zgłoś się do nas!

Chętnie pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy!