Konstrukcja strony, a wpływ na SEO

Na różnych grupach na Facebooku, bardzo często widzę ogłoszenia, w których ktoś szuka grafika do zaprojektowania strony lub szuka osoby, która stworzy już zaprojektowany motyw. Dlatego dzisiaj chciałbym pokazać Ci, dlaczego budowa strony, jej treść oraz odpowiednia optymalizacja jest niezwykle ważna i nie warto zostawiać jej przypadkowi.

Wprowadzenie

Wśród oferowanych przeze mnie usług, przeprowadzam także kompleksowe audyty stron internetowych. Być może brzmi to skomplikowanie, ale w praktyce wygląda to tak że:

  • sprawdzam czy strona jest stworzona zgodnie z wytycznymi Google,
  • analizuje jej szybkość wczytywania, widoczność w internecie,
  • analizuje stronę pod kątem UX i marketingowym – celem tych działań jest sprawienie by strona jak najlepiej sprzedawała.

Z końcem 2019 miałem jeden bardzo ciekawy przypadek, który wart jest szerszego omówienia, ponieważ bardzo niskim kosztem osiągnęliśmy ogromny efekt.

Analiza strony

Badałem stronę doradcy finansowego, z jednego z zachodnich Państw. Podczas audytu okazało się, że poprzedni wykonawca popełnił bardzo wiele błędów takich jak:

  • zła struktura strony,
  • nieodpowiednie linkowanie,
  • zduplikowana treść,
  • złe przekierowania,

W takiej sytuacji, nie opłaca się poprawiać tego co już istnieje tylko taniej i szybciej wychodzi stworzyć stronę od nowa. I tak też zasugerowałem mojemu Klientowi na co się zgodził. Efekty było widać już w pierwszym miesiącu! Strona została opublikowana 1 stycznia 2020 roku 🙂 A tak obecnie prezentuje się jej wykres widoczności:

Efekty modernizacji w liczbach

Na początku jedna ważna informacja:

Nie dodawaliśmy nowych treści, nie zdobywaliśmy linków, nie pozycjonowaliśmy strony – po prostu tylko (albo aż) poprawiliśmy to co było, tak aby było zgodne z wytycznymi Google.

Tak więc po 2 miesiącach od opublikowania nowej strony:

Słowa w TOP3: 0 -> 4
Słowa w TOP10:  0 -> 13
Słowa w TOP20: 0 -> 25
Słowa w TOP50: 3 -> 96

Cała praca nad nową wersją strony zajęła nam jeden miesiąc, a efekty są obiektywnie świetne! Ze strony, która od dwóch lat nie dawała zbyt dużej nadziei, w ciągu jednej chwili – jak za dotknięciem magicznej różdżki – zamieniła się w dobrze widoczną stronę, która sama pozyskuje leady od potencjalnych Klientów. Pomimo, że wspomniałem wcześniej o magicznej różdżce, to do osiągnięcia tych efektów żadna magia nie była potrzeba – wystarczyła rzetelna praca, poparta doświadczeniem.

Podsumowanie

W naszej pracy, największą satysfakcje sprawiają mi właśnie osiągane efekty i to, że w realny sposób pomagamy firmom docierać do nowych Klientów i zwiększać ich przychody. Aktualnie osiągnięte wyniki sprawiły, że Klient zdecydował się na dalsze pozycjonowanie jego strony wykonywane przez naszą firmę. Więcej o naszych efektach SEO, możesz przeczytaj tutaj Konsultacje SEO.

O autorze

Krzysztof Skrzypek – pozycjonowaniem stron internetowych zajmuje się od 2011 roku. W latach 2016 – 2019 pracował w największych firmach na Śląsku z branży medycznej, hotelarskiej oraz obróbki skrawaniem, w której odpowiadał za SEO i marketing onlinie. Od 2018 pracuje jako niezależny specjalista i konsultant dla dużych ogólnopolskich firm jak i lokalnych przedsiębiorców. Jest właścicielem kilku rentownych portali internetowych. Poza SEO, zajmuje się także tworzeniem stron i sklepów internetowych oraz szeroko pojętym marketingiem internetowym. Prywatnie wielki pasjonat podróży małych i dużych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy ze swoją stroną lub sklepem internetowym zgłoś się do nas!

Chętnie pomożemy Ci rozwiązać wszelkie problemy!